Україна

В Україні з’явиться нова пам’ятна монета

Нацбанк із 29 вересня випустить пам’ятну монету Славетне місто Запоріжжя” номіналом 5 гривень, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу НБУ.

Як зазначається, монета присвячена місту з багатою історією, одному з найбільших адміністративних, індустріальних і культурних центрів півдня України, в якому гармонійно поєднуються природа, промислові гіганти та розмаїття архітектури. Саме тут розташований острів Хортиця – унікальний природний комплекс, історичний та духовний центр Запорізького краю.

Як виглядає монета

На аверсі монети розміщений малий Державний Герб України, праворуч від якого напис півколом “Україна”. Також тут міститься символічна композиція: на тлі вертикальної матової смуги, що символізує Дніпро, стилізовані споруди острова Хортиця, герб міста, план Олександрівської фортеці, що, як два береги ріки, з’єднані мостом.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізовану композицію, що поєднує історію та сьогодення міста: церква Святого Миколая, ліворуч від якої – скульптура кам’яного хранителя історії, праворуч – історична будівля міста, тлом усієї композиції слугують стилізовані сучасні житлові будівлі. Унизу – горизонтальний напис “Запоріжжя”, під яким – гребля ДніпроГЕСу.

 

 

 

 

Back to top button