Україна

В Україні з 1 квітня розпочинається перерахунок пенсій

Пенсію буде перераховано для 2 мільйонів пенсіонерів, які працюють, і кому вона була призначена або перерахована до 1 квітня 2019 року — тобто два роки тому і більше

В Україні з 1 квітня стартує перерахунок пенсії тим пенсіонерам, які працюють і не потрапили індексацію пенсій на 11% з 1 березня.

Це передбачено ст. 42 закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, – інформує 1NEWS.

Загалом в Україні близько 2,7 млн осіб, які продовжують працювати, вийшовши на пенсію (приблизно кожен четвертий пенсіонер). Але на підвищення можуть розраховувати тільки близько 2 млн з них.

Пенсію буде перераховано для тих пенсіонерів, які працюють, і кому вона була призначена або перерахована до 1 квітня 2019 року — тобто два роки тому і більше.

Пенсію не перерахують для приблизно 700 тис. пенсіонерів, які вийшли на пенсію з 1 квітня 2019 року. Для них найближчий перерахунок запланований не раніше квітня 2022 року.

Збільшення пенсії залежить від зарплати і тривалості страхового стажу та визначається для кожного пенсіонера індивідуально. Перераховуватися буде саме «чиста пенсія», нарахована за роки стажу — без спеціальних доплат.

Формула розрахунку пенсії виглядає так:

Пенсія = середня зарплата * трудовий (страховий) стаж * індивідуальний коефіцієнт заробітку.

Трудовий стаж обчислюється у відсотках (1 рік = 1%), відповідно до нього зарахують весь час, який особа пропрацювала з моменту останнього перерахунку пенсії або виходу на пенсію.

Коефіцієнт заробітку вплине на збільшення пенсії у випадку, якщо після виходу на пенсію зросла і зарплата пенсіонера, який продовжує працювати.

Важливе уточнення: якщо пенсіонер, що працює, тепер заробляє менше, ніж до виходу на пенсію, то під час перерахунку буде врахований тільки додатковий стаж, а нова, нижча зарплата, — ні.

Джерело: НВ

Back to top button