Україна

В Україні виявлено великі запаси нафти і газу

Українські вчені виявили наявність значних нерозвіданих вуглеводневих ресурсів у нафтогазоносних регіонах України. За найскромнішими прогнозами вчених, їх запаси становлять понад 5 млрд тонн умовного палива, а запаси нетрадиційних видів вуглеводнів – взагалі колосальні, інформує 1NEWS з посиланням на DT.UA.

«Вчені нашого університету разом з фахівцями НАНУ провели грунтовну роботу з оцінки ресурсної бази. За найбільш обережними з висновками, нерозвідані традиційні вуглеводневі ресурси в східному, західному і південному нафтогазоносних регіонах України складають понад 5 млрд т умовного палива, а це вдвічі більше накопиченого видобутку. Є ще колосальні запаси нетрадиційних видів вуглеводнів – сланцевого газу і нафти, метану вугільних родовищ, газогідратів Чорного моря», – зазначив проректор з науково-педагогічної роботи Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Сергій Куровець.

Сьогодні найбільшу перспективу для освоєння мають глибокі горизонти Східного нафтогазоносного регіону. На Мачухському родовищі з глибини 7000 м отримано приплив газу з добовим дебітом в 1,2 млн кубометрів.

 

 

 

Tags

Останні новини

One Comment

  1. Это что, Фирташ обанкротится? Или все это тихо уйдет “за бугор”, а нам и дальше будут продавать газовоздушную смесь по завышенным ценам и плакаться, что действующие цены не покрывают их убытков?

Back to top button
Close