Україна

В Україні ввели режим надзвичайної ситуації та продовжили карантин

Кабінет міністрів України продовжив режим карантину у зв’язку з пандемією коронавірусу. Таке рішення було прийнято на засіданні Уряду 25 березня.

Карантин продовжений до 24 квітня. При цьому передбачено, що карантин можуть як продовжити, так і припинити раніше строку.

«Ми продовжуємо карантин і запроваджуємо надзвичайну ситуацію у державі Україна на 30 днів до 24 квітня 2020 року з можливістю його подальшого подовження», – заявив прем`єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, режим надзвичайної ситуації поширений на територію всієї країнии буде діяти до закінчення карантину.

Додатково до цього рішення Кабмін постановив:

– належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;

– залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;

– усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;

– надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

Міністерство освіти в свою чергу зазначає, що сві освітні заклади повинні враховувати продовження каранину та скоригувати навчальні плани.

“З огляду на ситуацію у світі, таке рішення було очікуваним. Наразі терміни карантину можуть знову змінитись в залежності від епідеміологічної ситуації в Україні. Цьогорічне ЗНО потрібно буде переносити на більш пізні дати. Однак воно обов’язково відбудеться. Це також змінить терміни проведення вступної кампанії. Наразі ми маємо декілька можливих сценаріїв розвитку подій. Сподіваюсь, що до кінця цього тижня вже зможемо представити їх суспільству з чітким таймінгом”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Єгор Стадний.

В свою чергу МОЗ України додає, що Кабмін посилив обмежувальні заходи, спрямовані на запобігання поширенню коронавірусу в країні.

Постанова, ініційована міністром охорони здоров`я, передбачає, що заклади охорони здоров`я матимуть право здійснювати:

  • обов`язкове обстеження осіб, які мають симптоми коронавірусу або перебували в контакті з особами, у яких підтвердили діагноз, якщо ці особи відмовляються від обстеження;
  • обов`язкову госпіталізацію таких осіб;
  • призначити карантин особам, яким становлено діагноз коронавірус та які ухиляються від лікування в добровільному порядку.

Нагадаємо, цього тижня може відбутися позачергове засідання Верховної Ради, на якому може бути прийняте додаткове рішення про надзвичайний стан в країні.

Додамо, що станом на ранок 24 березня в Україні було виявлено 113 випадків інфікування на коронавірус, 4 людини померли.

Tags
загрузка...

Related Articles

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close