Україна

В Україні вперше за 10 років знизилась смертність від інфаркту

Нові технології, запроваджені у кардіологічних центрах, рятують життя пацієнтів, які раніше гинули через недостатню технічну оснащеність медичних установ і відсутність сучасної системи надання допомоги

Протягом 2017 року 11 областях України на 20% знизилася летальність (смертність в стаціонарі) від інфаркту міокарда в порівнянні з 2015 роком. Такі висновки зробили фахівці Асоціації інтервенційних кардіологів України.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Це перше зниження цього показника за останнє десятиліття.

За даними асоціації, позитивних змін вдалося досягти в Вінницькій, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Київській (разом з Києвом), Львівській, Одеській, Полтавській, Черкаській, Харківській та Херсонській областях, тобто саме в тих регіонах, де розпочато впровадження нової системи надання допомоги на основі сучасних технологій в центрах, оснащених новим агіографічним обладнанням.

Нові технології, запроваджені у кардіологічних центрах, рятують життя пацієнтів, які раніше гинули через недостатню технічну оснащеність медичних установ і відсутність сучасної системи надання допомоги.

Кількість коронарних стентувань в Україні системно зростає. Якщо в 2015 році їх було всього 142 на 1 млн населення, то в 2017 році цифра збільшилася до 220 на 1 млн населення.

Як повідомлялося, в 2017 році Міністерство охорони здоров’я визначило 13 медичних установ в 11 областях України, в яких повинно було бути встановлено закуплене за кошти держбюджету ангіографічне обладнання. За інформацією МОЗ, в Україні щорічно діагностується близько 40 тис.

 

Back to top button