Україна

В Україні відреагували на відмову Фінляндії в екстрадиції неонациста


В Україні відреагували на відмову Фінляндії в екстрадиції неонациста

Протягом 2023 року Офіс генпрокурора надіслав до іноземних країн 125 запитів на екстрадицію. З них 20 задоволено, 15 відхилено.

Україна відреагувала на відмову фінського суду в екстрадиції воєнного злочинця РФ  ватажка “диверсійно-штурмової розвідувальної групи Русич” неонациста Воїслава Тордена (Яна Петровського), повідомляє Офіс генерального прокурора України.

“Ми продовжуємо шукати шляхи затримання та видачі цього підозрюваного в Україну. Відповідно до нашого законодавства, він залишається підозрюваним. Тому ми направляли відповідні запити на його арешт та екстрадицію. Обов’язок переслідування таких осіб передбачений, зокрема, Конвенцією Ради Європи про запобігання тероризму 2005 року, яка також чинна для Фінляндської Республіки, – зазначив в ефірі національного телемарафону Андрій Гулкевич, заступник начальника відділу міжнародно-правової допомоги Офісу генерального прокурора.

Повідомляється також, що протягом 2023 року Офіс генпрокурора надіслав до іноземних країн 125 запитів на екстрадицію. З них 20 задоволено, 15 відхилено. Інші перебувають на розгляді у відповідних країнах.

“За словами прокурора, однією з найпоширеніших причин відхилення запитів на екстрадицію є активні бойові дії на території України. І окремі міжнародні партнери вважають, що наша країна не зможе належним чином, відповідно до міжнародного законодавства, забезпечити належні умови утримання підозрюваних та обвинувачених”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, поліція Фінляндії затримала росіянина, якого підозрюють у скоєнні терористичних злочинів на території Донецької та Луганської областей України у 2014-2015 роках. Йдеться про російського воєнного злочинця Ян Петровського, одного з лідерів неонацистського угруповання Русич, яке воює проти України з 2014 року. 

Пізніше російські неонацисти відмовилися воювати в Україні через те, що російський МЗС не домагається звільнення Петровського.

Фінські прикордонники затримали ватажка групи Русич після рішення суду, але Фінляндія відмовилася передати його Україні.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button