Україна

В Україні відкриють перший в Європі центр генетичного аналізу

Створення такого Центру матиме важливе не тільки наукове, а й соціальне значення

В Ужгородському університеті цього року відкриють перший в Центральній Європі Центр геномних досліджень.

 

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

«Перший в Центральній Європі Центр геномних досліджень буде засновано ще в цьому році на базі Ужгородського національного університету. Домовленості про це досягнуто в ході візиту ректора УжНУ професора Володимира Смоланки до Пекінського геномного інституту – однієї з двох найбільш потужних науково-технологічних інституцій у світі, які займаються дослідженнями у сфері генетики та геномної біоінформатики», – йдеться в повідомленні.

За словами ректора УжНУ, китайські партнери безкоштовно передають найсучасніший секвенатор – пристрій, що дозволяє провести аналіз повної точної послідовності неклеотидів у всьому геномі будь-якого організму.

«Можливість зробити генетичний аналіз будь-якої тканини чи пухлини, наприклад, відкриває неймовірні можливості не тільки у прогнозуванні можливих захворювань конкретного пацієнта, а й підборі індивідуального ефективного плану лікування найбільш небезпечних захворювань людини. Створення такого Центру матиме важливе не тільки наукове, а й соціальне значення»,– наголосив Смоланка.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close