Україна

В Україні узаконять вуличну їжу і кальянні

Новим закладам доведеться виконувати суворі регуляторні вимоги, передає 1NEWS з посиланням на UBR.

В Українському правовому полі незабаром можуть з’явитися нові типи закладів громадського харчування. Днями Міністерство регіонального розвитку анонсувало внесення змін до чинних державних будівельних норм (ДБН) «Підприємства харчування». Чиновники запевняють – вони безнадійно застаріли і не відповідають сучасним реаліям.

Зокрема, наводить слова заступника міністра регіонального розвитку Льва Парцхаладзе прес-служба відомства, зараз в ДБН прописані вимоги до ресторанів, кафетеріїв, барів і різних закусочних, на кшталт пельменних, вареничних і піцерій.

Однак зовсім нічого не говориться про таких закладах, як фастфуди, стрітфуди, фудкорти, паби, кондитерські, суші, детокс-бари, smoky-бари і т.д. Отже, формально ті можуть і не дотримуватися приписів, встановлені для внесених в ДБН типів громадського харчування.

 

Щоб зробити закладу більш безпечними (саме таку мету декларує чиновник), відомство найближчим часом має намір переглянути класифікацію і осучаснити вимоги до приміщень громадського харчування. Робота вже ведеться, і, по завіреннях заступник міністра, до неї привертають громадськість і самих рестораторів.

Які саме нові вимоги випишуть для новітніх закладів – у відомстві поки не говорять. Однак ясно, що всі вони будуть обов’язкові для виконання новими і реконструйованими приміщеннями відповідного призначення.

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close