Україна

В Україні тестують чотири препарати проти коронавірусної хвороби

Від моменту початку розробки вакцини проти коронавірусної хвороби до завершення може пройти в середньому 18 місяців. Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, пише 1NEWS, посилаючись на Укрінформ.

“Близько 70 розробок триває вакцини проти коронавірусної хвороби. Так, це не швидкий час. І від моменту початку розробки до завершення може пройти в середньому 18 місяців. Ми розуміємо, що маємо п’ятий місяць циркуляції збудника, тому вакцину варто очікувати, але не варто очікувати її ось-ось, дуже швидко. Хоча деякі розробки вакцини вже пішли на другу і третю стадії клінічних досліджень”, – сказав він.

Українських розробок, за словами Ляшка, серед них немає.

“Ми зверталися до Академії медичних наук, Академії наук з питанням, чи можна в Україні сподіватися на розробку вакцини. Наші академії відповіли, що нам треба спочатку інвестувати в розробку лабораторних потужностей, на яких можна проводити ці дослідження, а після цього вже говорити про повноцінну розробку власної вакцини”, – зазначив головний санлікар.

Ляшко повідомив, що зараз в Україні проходять клінічні випробування чотири препарати проти коронавірусу.

“Цим питанням займається інша окрема група. Є державний експертний центр, який аналізує всі матеріали, допускає до проведення клінічних випробувань. Я знаю, що там є і препарати, які можуть впливати на зменшення летальності, наприклад, шляхом профілактики ускладнень серцево-судинної системи, легеневої системи. А є, які мають певну противірусну дію. Подивимося, що дадуть нам клінічні дослідження”, – додав він.

Як раніше повідомляло агентство, Єврокомісія ініціює проведення 27 червня донорського саміту, головним метою якого є мобілізація коштів для розробки вакцини від коронавірусу та забезпечення нею всіх країн.

Back to top button