Україна

В Україні створюють Нацоператора ринку тютюнових виробів

Кабінет міністрів України опублікував постанову про створення Національного оператора на ринку тютюнових виробів, інформує 1NEWS з посиланням на сайт уряду.

Як раніше зазначала заступник міністра економіки Світлани Панаіотіді, зазначений пілотний проект буде реалізовано в термін до кінця 2021 року.

“Тютюновий оператор буде створений для боротьби з ухиленням від сплати податків, контрабандою і контрафактом”, – повідомила вона.

Крім цього, в міністерстві зазначають, що постанова КМУ дозволить закласти фундамент для реалізації проекту державно-приватного партнерства.

Головна мета – залучення інвестицій, а також запровадження системи відстеження руху тютюнової продукції від виробника до роздрібного торговця (Track & trace).

На думку експерта з економічних питань Кирила Сазонова, впровадження на ринку Національного оператора підакцизних товарів принесе в бюджет понад 15 млрд грн.

Додаткові кошти надійдуть шляхом виведення з тіні частини роздрібного акцизу, ПДВ і знищення ринку нелегальної торгівлі сигаретами.

“Єдиними противниками такого підходу можуть виступати лише ті сили, роздрібні і оптові торговці сигарет, які зацікавлені в мінімізації своїх податкових зобов’язань та ухилення від сплати податків. Від цього держава втрачає мільярди гривень щорічно”, – вважає експерт.

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close