Україна

В Україні створять найбільшу базу даних про кіно

Це буде дуже широка українська база даних, де можна буде побачити повну інформацію про всіх кінопрофесіоналів - не тільки про тих, хто знімає, а й хто планує зніматися

Цього року буде презентована широка база даних, що включатиме в себе всіх кінопрофесіоналів України.

 

Про це заявила президент ОМКФ, ініціатор створення Української кіноакадемії та Національної кінопремії Вікторія Тігіпко, повідомляє 1NEWS з посиланням на Укрінформ.

“В Україні цього року – жовтень-листопад – стартує база даних, куди увійдуть всі українські кінопрофесіонали, вся кіноіндустрія, а також ті, хто хоче долучитися до неї – надавати сервіси і фінансувати”, – сказала Тігіпко.

Вона зауважила, що ця ідея не новаторська, адже існує IMDb – Internet Movie Database, найбільша у світі база даних і веб-сайт про кінематограф.

“Це буде дуже широка українська база даних, де можна буде побачити повну інформацію про всіх кінопрофесіоналів – не тільки про тих, хто знімає, а й хто планує зніматися, про всі сервісні компанії, які хочуть брати участь у кінопроцесі, про партнерів, а також про тих, хто хоче фінансувати приватним чином кіно в Україні. Також ітиметься про компанії, локації та багато інших цікавих вертикалей, які будуть додаватися до цієї кінобази”, – уточнила президент ОМКФ.

За її словами, ще обговорюється назва – чи то це буде Дзига-Db чи Дзига-MDb.

“Ця база даних зробить українську кіноіндустрію більш транспарентною, можна буде знати про всіх, дуже швидко сконектувати з усіма учасниками процесу. Буде можливість для глядача і кінокритиків залишати свої відгуки та рецензії, за допомогою яких формуватиметься рейтинг фільмів”, – наголосила Тігіпко.

Вона додала, що робота у цьому напрямку триває вже майже рік. “З початку наступного року буде активно її (базу даних – ред.) рекламувати і дуже швидко виходити на світовий рівень”, – зауважила Тігіпко.

Останні новини

Back to top button