Україна

В Україні розробляють гіперзвукову крилату ракету

Точні характеристики і назва нової гіперзвукової ракети не розголошуються

Державне конструкторське бюро “Південне” розробляє з Державним космічним агентством України нову гіперзвукову крилату ракету.

Днями в мережі інтернет з’явилося презентаційне відео «Конструкторського бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля». На даному відео були показані новітні розробки конструкторського бюро та ескіз нової суперзброї.

Як стало відомо з відео, в Конструкторському бюро «Південне» активно йде розробка концепції нових високошвидкісних літальних апаратів. На даний момент відомо про існування проекту створення гіперзвукової крилатої ракети наземного і повітряного базування.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Національний Промисловий Портал.

Українська розробка являє собою високошвидкісну ракету з гіперзвуковим прямоточним повітряно-реактивним двигуном, здатної працювати як на твердому, так і на рідкому паливі. За рахунок стартово-розгінного блоку крилата ракета набирає необхідну висоту польоту в 30-40 кілометрів, де умови навколишнього середовища дозволяють максимально ефективно експлуатувати гіперзвуковий двигун крилатої ракети.

Час роботи гіперзвукового двигуна нетривалий, але навіть за цей час літальний апарат здатний подолати величезну відстань. Згідно з даними з відкритих джерел, перспективна українська гіперзвукова крилата ракета буде здатна розвивати швидкість в 1700 метрів за секунду. Дальність дії цієї ракети, можливо, буде близько 300 км або вище (варто зазначити, що технічні характеристики ракети теоретично дозволяють збільшити дальність дії до 1750 км).

Зараз конструкторське бюро «Південне» розробляє ціле сімейство так званих гіперзвукових літальних апаратів. І нова гіперзвукова крилата ракета матиме в своїй конструкції низку уніфікованих технічних рішень, які можна буде застосовувати й на інших літальних апаратах. Так, фахівці КБ вже активно ведуть розробку нових надматеріалів, здатних витримати перепади температур і високі навантаження. В умовах гіперзвукового польоту деякі елементи ракети будуть піддаватися як впливу наднизьких температур, так і розігріву до температури плавлення металу. Застосування сучасних композитних матеріалів дозволить забезпечити високошвидкісний і, головне, високоманеврений політ ракети, захистивши її від руйнування.

На сьогодні розробкою даного типу зброї також займаються провідні країни світу, зокрема США, Росія і Китай. Перспективність даного типу літальних апаратів полягає у феноменально великих швидкостях польоту, що дає можливість наносити блискавичні удари по цілям на великих відстанях і, найважливіше, обходити всі існуючі і перспективні системи протиповітряної і протиракетної оборони. На відміну від попереднього покоління крилатих ракет, які рухаються до цілі з досить низькою швидкістю, нова розробка здатна за лічені секунди наносити удар, але при цьому ще здійснювати активні маневри на всіх ділянках свого польоту, на відміну від балістичних ракет.

Очікується, що гіперзвукові літальні апарати найближчим часом зможуть стати основою для створення ударної зброї нового покоління. Гіперзвукові ракети повітряного і наземного базування в стислі терміни зможуть вражати високозахищені цілі, важливі військово-промислові та адміністративні цілі, командні пункти з’єднань військ потенційного противника і табори терористів.

One Comment

  1. Складається таке враження, що статтю перевів з Китайського робот.

Back to top button