Україна

В Україні розпочався суд над розробником вірусу “PETYA”

Як відомо, 27 червня 2017 року низка українських компаній та банків зазнали хакерських атак від вірусу Petya

11 червня 2018 року до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області надійшло кримінальне провадження за обвинуваченням громадянина Н. у вчиненні кримінального правопорушення… за фактами масштабних кібератак вірусу “PETYA” (NOT PETYA). Згідно з розкладом судових засідань, громадянин Н. – це Неверов Сергій Володимирович, – повідомляє 1NEWS.

Як зазначає суд, йому інкримінують ч.1 ст. 361-1 КК України – створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут.

“Згідно обвинувального акта вказана особа є громадянином України, уродженцем Російської Федерації та проживає в м. Нікополі”, – кажуть в суді.

Підготовче засідання у справі було призначене на 15 червня, однак обвинувачений до суду не прийшов.

“На електронну адресу суду надійшла його заява про неможливість прибути у судове засідання, у зв’язку з чим просив суд перенести слухання на іншу дату”, – йдеться в повідомленні прес-служби суду. Наступне засідання призначене на 12:30 27 червня.

Як відомо, 27 червня 2017 року низка українських компаній та банків зазнали хакерських атак від вірусу Petya.

Також вірус паралізував роботу Кабміну та вивів з ладу електронний документообіг Чорнобильської атомної електростанції.

Вірус шифрував файли на зараженому комп’ютері і виводив на екрані повідомлення з вимогою перевести на вказаний гаманець суму в біткоінах, еквівалентну $300.

Джерело: прес-служба Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області

Tags

Останні новини

Back to top button
Close