Україна

В Україні різко подорожчали кавуни

Баштанні лише за тиждень додали в ціні 25%

Галузеві експерти заявляють про подорожчання кавунів в Україні на чверть всього за один тиждень. Про це повідомляє 1NEWS.

 

Вже сьогодні фермери відвантажують цю продукцію по 1,5-1,8 грн/кг. Для порівняння, тижнем раніше ціни в цьому сегменті стартували від 1,2 грн/кг.

Позитивний ціновий тренд на ринку кавуна аграрії пов’язують з істотним скороченням пропозиції цієї продукції з господарств.

Причиною цьому послужив так званий період міжсезоння: більшість фермерів вже заявили про завершення реалізації кавунів ранніх сортів, тоді як приступити до збору урожаю цих баштанних пізніших сортів їм не дозволяють рясні дощі.

Зазначається, що в результаті цінового зростання сьогодні кавуни на ринку України вже коштують в середньому на 15% дорожче, ніж у другій половині липня 2017 року.

Проте, продавці упевнені, що вже найближчим часом поставки цієї продукції на ринок відновляться, що неодмінно призведе до цінового зниження. В той же час, активний експорт може зробити помітну підтримку цінам і здешевлення кавунів буде не таким різким.

Останніми роками українські компанії роблять ряд спроб диверсифікувати продажі кавунів і знайти нові можливості для логістики цієї продукції. Зокрема, новаторством попереднього сезону була доставка партії кавунів з Херсонської області до Києва річковим шляхом.

Більше того, баржу з херсонськими кавунами в Києві чекають і в поточному сезоні: 1-8 серпня, в період оптимального дозрівання херсонських кавунів, буде відправлено перше цього сезону несамохідне судно з 500 тоннами солодкої ягоди. А вже з 15 серпня першу партію кавунів буде доставлено на полиці столичних магазинів.

Крім того, українські компанії прагнуть розширити і географію експорту кавуна: минулого року перші пробні партії відвантажувалися на ринок Польщі.

Джерело: Укрінформ

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close