Україна

В Україні призначили нового голову Конституційного суду

14 травня судді Конституційного суду проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з цієї посади

Судді Конституційного Суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу.

Про це повідомляє 1NEWS.

Наталія Шаптала народилася 18 квітня 1959 року у Донецьку.

У вересні 2010 року її призначили суддею Конституційного Суду України.

24 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову “Про реагування на факти порушення суддями Конституційного Суду присяги судді”, якою звільнила за порушення присяги суддів 5 КС та запропонувала президенту та з’їзду суддів  звільнити за порушення присяги ще 7 суддів.

Серед останніх була Наталя Шаптала.

Підставою для звільнення вказаних суддів КС парламент визнав ухвалення ними з порушенням закону та свого обов’язку низки резонансних рішень у період правління Віктора Януковича – зокрема, у так званій справі про парламентських “тушок” та у справі про повернення Конституції 1996 року.

Вона була у складі Конституційного Суду, який ухвалював так звану “конституційну реформу Януковича”, яка розширила повноваження президента.

14 травня судді Конституційного суду проголосували за звільнення Станіслава Шевчука з посади судді.

Перед цим судді Конституційного суду висловили недовіру Шевчуку, намагаючись змусити його самостійно піти з посади.

Звільнений з посади голови Конституційного Суду Станіслав Шевчук вважає свою відставку злочином і обіцяє звернутись до правоохоронців.

Про це він написав у Facebook.

“Сьогодні відбувся антиконституційний переворот у Конституційному Суді України і захоплення державної влади з боку осіб, які посідали посади суддів Конституційного Суду України”, – зазначив Шевчук.

Суддя вважає, що його колеги “вчинили тяжкий кримінальний злочин, пов’язаний із поваленням конституційного ладу”.

При цьому, на думку Шевчука, “переворот відбувся поспіхом, із грубими та кричущими порушеннями”.

“Безумовно, що за цим злочином стоїть головний вигодонабувач Порошенко, який прикладає усі зусилля задля утримання влади шляхом збереження контролю над головними державними інституціями”, – написав екс-очільник КС.

Шевчук додав, що “не збирається здаватись” і звернеться до суду та правоохоронних органів.

“Закликаю усіх відповідальних і небайдужих громадян України об’єднатися задля захисту нашого вибору, новообраного президента і Конституції”, – підсумував звільненний суддя.

Джерело: Інтерфакс-Україна/Facebook

Tags
загрузка...

Related Articles

One Comment

  1. Какую конституцию нам, простым гражданам, предлагается защищать, если выборы УЖЕ проведены про закону, который противоречит Конституции Украины??? Если Конституционный Суд и в самом деле стоит на защите конституции, значит надо отменять неконституционный Закон о выборах, принимать нормальный закон и проводить новые выборы.

    Статья 49 Закона Украины о выборах президента вводит денежный залог для кандидатов в президенты – 2 млн 500 тыс грн. Это противоречит Конституции Украины. В Конституции, ст. 24 сказано, что граждане имеют равные конституционные права и свободы. Также, в этой статье говорится, что не может быть привилегий или ограничений, в частности, по имущественному состоянию.

Back to top button
Close