Україна

В Україні продовжується поступове підвищення цін на продукти харчування

Ціни на споживчому ринку в березні 2018 року порівняно з попереднім місяцем зросли на 1,1%, з початку року – на 3,5%. Про це йдеться в експрес-випуску Державної служби статистики України, інформує 1NEWS.

«Інфляція на споживчому ринку в березні 2018 р. порівняно з попереднім місяцем становила 1,1%, з початку року – 3,5%. Базова інфляція в березні 2018 р. порівняно з попереднім місяцем становила 1,4%, з початку року – 2,7%», – йдеться в експрес-випуску.

Як свідчать дані Держстату, на споживчому ринку в березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,1%. Найбільше (на 5,0% та 3,0%) подорожчали овочі та фрукти. На 1,6–0,8% підвищилися ціни на рибу та продукти з риби, масло, хліб, макаронні вироби, сири, рис, м’ясо та м’ясопродукти. Водночас на 3,6–0,2% подешевшали гречані крупи, яйця, цукор, молоко, сало.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,3%, у т.ч. тютюнові вироби – на 1,7%, алкогольні напої – на 0,8%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,3% відбулося головним чином за рахунок підвищення тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій на 1,6%, плати за оренду житла – на 1,2%, водопостачання – на 0,7%, каналізацію – на 0,5%.

Зниження цін на транспорт у цілому на 0,7% в основному спричинено здешевленням палива та мастил на 2,5%, автомобілів – на 1,9%. Разом з тим на 3,3% та 1,4% подорожчав проїзд у залізничному та автодорожньому транспорті.

Нагадаємо, компанія GfK за допомогою даних споживчої панелі домогосподарств порівняла, скільки платить домогосподарство в Україні та в Польщі за повсякденні харчі та напої.

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close