Україна

В Україні продали птахофабрику олігарха-боржника за мільярд гривень

Переможцями аукціонів по продажу двох арештованих птахофабрик Олега Бахматюка стали ТОВ "КУА "Євротранс-інвест" і ТОВ "ФК "Фінгарант", повязані з колишнім власником

Державне підприємство “СЕТАМ” Міністерства юстиції України продало на електронному аукціоні арештовані птахофабрику та майновий комплекс під Києвом олігарха-боржника Олега Бахматюка за майже 1 млрд грн.

Про це інформує 1NEWS.

“Державне підприємство “СЕТАМ” (Міністерства юстиції України) на електронному майданчику OpenMarket продало арештовані Державною виконавчою службою єдиний майновий комплекс птахофабрики за 690 млн грн та майновий комплекс у селі Пухівка Київській області за 300 млн грн”, – повідомили у пресслужбі.

Зазначається, що на аукціон було виставлено птахофабрику площею 126 579,4 кв.м., розташовану у місті Київ, Броварський проспект, 99, та майновий комплекс загальною площею 5773,7 кв.м., що розташований за адресою: Київська область, Броварський район, село Пухівка, вул. Радгоспна, 37.

По обох лотах на аукціони зареєструвалося і сплатило гарантійні внески по 4 учасники. Зростання ціни під час аукціону по першому лоту склало 447% (563 987 891 грн), а по другому – 5 935% (295 028 909 грн).

“У переможців є 10 робочих днів для того, щоб розрахуватися за лоти. Запрошую представників ЗМІ та громадськості уважно відслідковувати долю цих лотів, оскільки, якщо переможці не розрахуються вчасно, їм доведеться втратити чималенькі гарантійні внески, а право на купівлю цього майна перейде до наступного учасника. По птахофабриці розмір гарантійного внеску складає 6,3 млн грн, а по майновому комплексу у Пухівці – 248 тис. грн”, – наголосив генеральний директор ДП “СЕТАМ” Олександр Мамро.

Варто зазначити, за даними з відкритих джерел, мова йде про “Київську птахофабрику”, підконтрольну олігарху Олегу Бахматюку.

Переможцями аукціонів по продажу двох арештованих птахофабрик Олега Бахматюка стали ТОВ “КУА “Євротранс-інвест” і ТОВ “ФК “Фінгарант”, повязані з колишнім власником.

“Євротранс-інвест” виграло аукціон на єдиний майновий комплекс птахофабрики “Київська” по пр.Броварський, 99. Стартова ціна складала 126 млн грн. Фірма закінчила торгуватись на позначці 180 млн грн, але у одного з конкурентів була вища особлива ставка (учасники аукціону роблять їх до торгів і вони до кінця залишаються закритими для конкурентів). Відтак зіграла особлива ставка “Євротранс-інвесту” у розмірі 690 млн грн.

Основним власником “КУА “Євротранс-Інвест” є кіпрська компанія “М.С. Європа Транс Холдінгз Лімітед” Маріоса Лазароу. Ця ж кіпрська фірма раніше була співзасновником ТОВ “Європа-транс лтд” (Івано-Франківьк), іншим співзасновником якого було “Укрлендфармінг плс”.

У 2019 році “М.С. Еurора Тrаns Ноldіngs Lімітеd” вийшла зі складу засновників “Європи-транс лтд”, єдиним бенефіціаром якої фіційно став Олег Бахматюк. А “М.С. Еurора” виступила позивачем по судовим справам між Національним банком України та банком “Фінансова ініціатива” Бахматюка.

ФК “Фінгарант” виграло аукціон на майновий комплекс птахофабрики у селі Пухівка Броварського району. Тут стартова ціна складала всього 4,97 млн грн, і активні торги завершились на рівні 5,07 млн грн. Після цього заграли особливі ставки учасників і переможцем за 300 млн грн стала фірма “Фінгарант”.

Директором ФК “Фінгарант” є івано-франківський адвокат Андрій Сочавський. Ця компанія раніше брала участь у судових спорах за участі “Укрлендфармінгу” і банку “Фінансова ініціатива”.

А сам Сочавський у них фігурував як Уповноважена особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації у банку “Фінансова ініціатива”. Формально бенефіціаром “Фінгаранту” є кіпрська компанія “Мерріхіллс трейдінг лімітед” Євдокії Теочаріду.

Тепер у переможців є 10 днів, щоб заплатити всю суму за обʼєкти. В іншому випадку, вони втратять гарантійні внески (внесок за птахофабрику в Києві складає 6,30 млн грн, за фабрику в Пухівці — 0,25 млн грн.).

А право на покупку майна перейде до наступного учасника торгів. Хто ці наступні учасники – невідомо, оскільки “СЕТАМ” на відміну від “Прозорро.Продажі” не розкриває дані про учасників торгів, а лише вказує назви переможців.

Якщо ці конкуренти також відмовляться від своїх ставок, то тоді зіграють звичайні ставки “Євротранс-інвесту” 180 млн грн і “Фінгаранту” 5 млн грн.

І тоді вони віддадуть державі вищевказані “штрафні” внески на загальну суму 6,55 млн грн., але заплатять за самі фабрики лише 185 млн грн., а не 900 млн грн. як це виходить по особливим ставкам.

Зауважимо, що минулого тижня “СЕТАМ” виставив на аукціон цех по виробництву лікеро-горілчаних виробів в Івано-Франківську, кінцевим бенефіціаром якого є Бахматюк, за майже 41 млн грн.

Нагадаємо, 29 липня апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала рішення Печерського районного суду Києва, яким фактично Генерального прокурора України зобов’язали закрити справу олігарха Олега Бахматюка, якого підозрюють у розкраданні 1,2 млрд грн “ВіЕйБі-Банку”.

Раніше Офіс Генерального прокурора виконав рішення Печерського районного суду міста Києва та скасував постанову першого заступника Генерального прокурора про скасування постанови про припинення кримінального провадження, пов’язаного з “ВіЕйБі-Банком”.

13 листопада 2019 року повідомлено про підозру фактичному власнику “ВіЕйБі Банку” Олегу Бахматюку та ексголові правління фінустанови Денису Мальцеву у справі заволодіння 1,2 млрд грн кредиту.

За даними НБУ, Бахматюк винен державі майже 30 млрд грн.

Back to top button