Україна

В Україні подешевшали місцеві томати

На поточному тижні ціни на місцеві томати в Україні почали знижуватися, інформує 1NEWS з посиланням на проект EastFruit.

За словами виробників, перш за все цьому сприяло збільшення пропозиції на ринку даної продукції. Через різке скорочення обсягів томатів тижнем раніше, імпортери почали активно завозити продукцію з Туреччини, Польщі та Франції.

Крім того, дещо збільшилися поставки помідорів з південних областей.

На даний момент фермери готові відвантажувати томат по 26-28 грн/кг (0,99-1,07 долара/кг), що у середньому на 7% дешевше, ніж на минулому тижні.

За словами операторів ринку, ціни почали знижуватися під тиском збільшення пропозиції томата із плівкових теплиць, завдяки сонячній і теплій погоді, що зберігається на більшій частині території України.

Ціни на імпортну продукцію озвучувалися фактично в такому ж діапазоні. Дещо дорожче пропонувалися томати з Туреччини за ціною 27-29 грн/кг (1,03-1,11 долара/кг), а помідори з Польщі та Франції надходили на український ринок в діапазоні 26-28 грн/кг (0,99- 1,07 долара/кг).

Таке зниження цін експерти проекту називають традиційним сезонним явищем, так як кожен рік в кінці червня відбувається зростання пропозиції тепличних томатів в південних регіонах нашої країни.

Проте, в аналогічний період минулого року, тепличний томат в Україні продавали в середньому на 1,6 рази дорожче, ніж сьогодні, хоча тоді ціна на місцеві томати знижувалася більш істотно, ніж зараз.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close