Україна

В Україні платіжних карток вже на 20 млн більше, ніж людей

За даними Національного банку в Україні значно збільшується кількість безготівкових розрахунків з використанням платіжних карток, інформує 1NEWS з посиланням на офіційний портал НБУ.

За підсумками І півріччя цього року загальна кількість платіжних карток в Україні збільшилась, порівняно з початком 2019-го, на 6%, і становила 63,2 млн шт., з яких понад 60% – це активні картки.

– Загальна кількість платіжних карток в Україні станом на 1 липня 2019 року становила 63,2 млн шт. (з них понад 60% – це активні платіжні картки), що на 6% більше, якщо порівнювати з початком 2019 року, – йдеться у повідомленні.

За даними НБУ, загальна кількість безготівкових операцій та операцій з отримання готівки з використанням платіжних карток, які випустили українські банки, за результатами І півріччя становила 2 352 млн шт., а їхній обсяг – 1 667 млрд грн. Ці показники, порівняно з І півріччям 2018 року, зросли на 28% кожен.

Водночас кількість безготівкових операцій становила 1 918,1 млн шт., а їхній обсяг – 823,2 млрд грн.

Тобто сьогодні безготівковими є вісім із десяти операцій з платіжними картками.

Частка безготівкових розрахунків з початку цього року зросла на 4,3% і становила 49,4% (у першому та другому кварталах 2019 року – 49,6% та 49,2% відповідно).

Розподіл безготівкових операцій із використанням платіжних карток за підсумками першого півріччя 2019 року свідчить, що найбільша кількість операцій припадає на розрахунки в торговельних мережах – 51%.

За обсягами безготівкових операцій домінують перекази з картки на картку – 40,5%.

У Нацбанку вважають, що стрімкому розвитку безготівкових розрахунків з використанням платіжних карток сприяє зростання популярності інноваційних способів оплати та розширення платіжної інфраструктури в Україні.

Довідка. За даними Державної служби статистики, чисельність населення України на 1 червня 2019 року становила 42,38 млн осіб. Таким чином, за даним НБУ, на кожного українця припадає у середньому 1,5 платіжні картки загалом, або 0,9 – активних.

 

 

 

 

One Comment

  1. Что это у вас за арифметика ущербная? Все еще утверждаете, что в Украине 42 млн населения?:))))))))) На кой черт нужен такой центральный орган, который настолько некомпетентен в статистике?

Back to top button