Україна

В Україні підвищили тарифи на стаціонарний зв’язок

За словами представника “Укртелекому”, підвищення становитиме 17% для жителів міста і 18,8% – села, інформує 1NEWS з посиланням на УНІАН.

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), затвердила двоетапне підвищення на фіксований телефонний зв’язок.

Про це йдеться в рішенні регулятора. “Комісія прийняла рішення про затвердження граничних тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги та визнання таким, що втратив чинність рішення НКРЗІ від 28 листопада 2017 року № 606”, – йдеться в повідомленні.

Директор департаменту корпоративних комунікацій “Укртелекому” Михайло Шуранов зазначив, що зараз пропозиція за тарифами передано на остаточне затвердження в Міністерство юстиції. “Після затвердження та публікації тарифи вступлять в силу”, – повідомив він.

За словами Шуранова, останній раз граничні тарифи змінювалися восени 2017 року. “Вони базувалися на собівартості послуг четвертого кварталу 2016 року.

Враховуючи зміни витрат на утримання та обслуговування мереж в 2017 і 2018 роках, зокрема, значного зростання розміру мінімальної заробітної плати, цін на енергоносії, компанія змушена була звернутися до НКРЗІ з проханням про перегляд граничних тарифів на фіксовану телефонію”, – повідомив директор департаменту. За його словами, згідно з проведеними економічними розрахунками за підсумками першого кварталу 2018 року, існуючий розмір граничних тарифів на фіксовану телефонію нижче собівартості надання послуги і в містах, і особливо в селах.

“Сьогодні обслуговування однієї телефонної лінії в середньому обходиться компанії в 48,3 гривні в містах і райцентрах (при чинних граничних тарифах НКРЗІ в 43,8 гривні) і 69,6 гривні у селах та смт (діючий тариф – 39,68 гривні). Разом з тим, компанія витрачає чимало ресурсів на поточне обслуговування і відновлення вирізаних телефонних ліній.

Така ситуація завдає “Укртелекому” регулярні збитки від надання ключовий послуги компанії. Тому “Укртелеком” звернувся до НКРЗІ, як державний регулятор на ринку зв’язку, з проханням переглянути граничні тарифи, надавши всі необхідні розрахунки для обгрунтування. Запропоновані зміни в граничні тарифи були узгоджені НКРЗІ”, – пояснив Шуранов.

Зміни передбачають два етапи: з листопада поточного року на 17% зросте тариф для населення у місті (від 3-7 гривень), а в селах – на 18,8% (3-7 гривень). З початку 2019 року – для населення і юридичних осіб в містах підвищення становитиме 9% (від 2 – до 5 гривень), для сільських юридичних осіб – 12% (3-6 гривень), для бюджетних установ – 14,7% (3-7 гривень), для сільського населення тариф підвищиться на 18,7% (4-9 гривень в залежності від типу підключення (окрема лінія, спарена, з погодинною або без погодинної тарифікації тощо).

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

One Comment

  1. Зараз хіба що пенсіонери користуються стаціонарним зв’язком. Це вже удар по малозабезпеченим верствам. А національна комісія може доказати важність підняття тарифів, нових абонентів нема, старі підключені ще до приватизації і, що не мало важно оплатили підключення з свого карману, звідки ціна. НКРС приведіть обгрунтування підвищення, а Луценку вже давно потрібно було б відкрити кримінальну справу. Місія НКРС захищати абонентів, а не оббирати як липку разом з олігархатом.

Back to top button
Close