Україна

В Україні перевірять склади з аміачною селітрою

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль ініціював позапланові перевірки умов зберігання аміачної селітри суб’єктами господарювання в Україні. Результати перевірок повинні бути готові до 15 вересня, інформує 1NEWS з посиланням на сайт Кабміну.

Таке рішення прийняли у зв’язку з вибухами в Бейруті, де, за попередніми даними, здетонували кілька тисяч тонн аміачної селітри, що зберігалася тривалий час в міському порту.

“Провести позапланові заходи державного нагляду за додержанням вимог законодавства у сфері охорони праці, техногенної та пожежної безпеки суб’єктами господарювання, які зберігають аміачну селітру насипом для застосування на підприємствах будь-якої галузі, а також використовують її для виготовлення кальцієвої селітри, комплексних і рідких матеріальних добрив”, – йдеться у повідомленні.

Відповідальні за перевірки – міністр інфраструктури Владислав Криклій, голова ДСНС Микола Чечоткін, в.о. голови Держслужби з питань праці Віталій Сажиєнко, керівник Нацполіціі Ігор Клименко і всі голови обласних і Київської міської держадміністрацій.

Результати перевірок Кабінет міністрів має отримати до 15 вересня.

В той же час прес-служба Президента України повідомила 1News про те, що Володимир Зеленський звернувся до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо необхідності проведення перевірки поводження в Україні з небезпечними матеріалами та вжиття заходів для запобігання надзвичайним ситуаціям. Відповідний лист Глава держави скерував з огляду на надзвичайну ситуацію, що виникла 4 серпня в місті Бейруті (Ліванська Республіка).

«Прошу Вас терміново забезпечити проведення оцінки стану поводження з небезпечними та вогнегасними речовинами, вибуховими матеріалами, виробами, відходами, добривами, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів та обставин можуть створити загрозу життю і здоров’ю людей, навколишньому природному середовищу, та за результатами проведеної роботи вжити відповідних заходів реагування», – зазначається в документі.

Глава держави також наголосив на важливості розробки та ухвалення необхідних нормативно-правових актів, що дадуть змогу реалізувати комплекс невідкладних дієвих заходів для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

Додамо, що низка ЗМІ сьогодні повідомила про те, що нібито на складах поблизу Миколаївського порту зберіється близько 3000 тонн аміачної селітри. Прес-служба порту спростувала цю інформацію і заявила, що небезпечний товара був вивезений зі складів ще минулого року.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close