Україна

В Україні обвалилось виробництво молока

У 2019 році вперше зафіксували такі рекордні темпи падіння, коли загальний збір молока "не дотягнув" до позначки в 10 млн тонн

У 2019 році Україна рекордно скоротила виробництво молока – до 9,69 млн тонн, або на 3,7%, українські переробники недоотримали 377,1 тисяч тонн сировини.

Про це повідомляє 1NEWS.

Всі роки незалежності українська молочна галузь демонструє скорочення виробництва молока. Проте саме у 2019 році вперше зафіксували такі рекордні темпи падіння, коли загальний збір молока “не дотягнув” до позначки в 10 млн тонн. Причина – скорочення поголів’я дійних корів.

Так, підприємства вирізали корів через незрозумілу ситуацію із запровадженням ринку землі, неповні виплати компенсацій існуючих програм держпідтримки, а також чутки про суттєве їх скорочення у 2020. Через це деякі підприємства або повністю закрили молочний напрямок бізнесу, або максимально скоротили поголів’я, поки що низькопродуктивної худоби, для акумуляції коштів.

Зазначається, що наймасштабнішим скорочення виробництва сировинного молока було серед господарства населення, де падіння становило 4,6% – 339,3 тис тонн.

 

Скорочення відмічалося майже по всіх регіонах, найбільше зменшили виробництво на Київщині – на 15%, на Вінниччині – 9,7%, на Запоріжжі – на 9,7%, на Миколаївщині – 9,6%, на Чернігівщині – 9,1%, на Черкащині – 8,6%, на Волині – 8,3%, на Житомирщині – 7,6%. У 2019 році загальний надій у приватному секторі становив 6,97 млн тонн.

Серед молочно-товарних ферм скорочення виробництва було меншим – 3,7%, до 2,72 млн тонн з річними втратами 37,8 тис т.

Зниження виробництва сировинного молока відбулося у більшості регіонів країни. Найбільше структурне падіння було серед господарств Закарпаття, яке в річному вимірі сягнуло 40%.

Але оскільки це “найбідніший” на молоко регіон –  тут виробляється лише 2 тис т молока в рік, тому втрати в об’ємі 800 тон на рік не є суттєвими для загального валу. В інших регіонах частка скорочення супроводжувалась серйозними фактичними втратами: так, в Чернівецькій області виробництво зменшилося на 20%, а це – 2,8 тис т молока, у Рівненській – на 14,3%, а це 10,9 тис т.

За їхніми словами, у 2020 році очікується подальше скорочення виробництва сировинного молока.

Джерело: Економічна правда

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close