Україна

В Україні незабаром подорожчає хліб – прогноз пекарів

Хліб може здорожчати через значне підвищення цін на інгредієнти для його виробництва

В Україні зросли в ціні продукти, які використовують для виробництва хлібобулочних виробів. Унаслідок таких підвищень може зрости вартість хліба вже найближчим часом.

Про це заявив президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко, повідомляє 1NEWS.

За його даними, з початку року вартість пшениці зросла на 40%, а у вересні – на 25%. У зв’язку з цим підвищується ціна на борошно, яка становить до 50% від собівартості хліба.

Також повідомляється, що за останній тиждень на 30% зросли ціни на цукор, а з початку року на 50% подорожчала соняшникова олія.

“Через девальвацію гривні зросла вартість імпортних комплектувальних для хлібопекарського обладнання. Безпрецедентні карантинні заходи безпеки, пов’язані з пандемією Covid-19, також призвели до додаткових витрат. Це не тільки дезінфекція або санітарний контроль, це і упаковка для всієї продукції і переобладнання ліній для її використання. Водночас постачальники не погоджуються на відтермінування платежів і працюють переважно за передоплатою, а для виробників хліба роздрібні мережі виставляють 30-денне відтермінування оплати”, – сказав Юрій Дученко.

Він додав, що пекарський бізнес не може вплинути на формування цін на товари, від яких залежить собівартість хліба.

Джерело: “Інтерфакс-Україна”

Останні новини

Back to top button