Україна

В Україні набув чинності закон про засади молодіжної політики

В Україні створять Нацраду з питань молоді згідно із законом “Про основні засади молодіжної політики”, який набрав чинності сьогодні. Документ опублікували у “Голосі України” 21 травня, пише 1NEWS, посилаючись на УНН.

Закон має на меті удосконалення системи функціонування вітчизняної молодіжної політики, методів та інструментів її реалізації, зміцнення інституційної спроможності молодіжних та дитячих громадських об’єднань, закріплення європейських підходів до молодіжної політики.

Відтак, законопроект спрямований на роботу із такими групами молоді:

– школярі від 14 до 17 років;

– молоді люди, які отримали освіту в закладах освіти I – IV рівнів акредитації від 18 до 24 років;

– молодь, що працює, віком від 25 до 29 років.

Дія закону поширюватиметься також і на дітей віком від 6 років, оскільки передбачає підтримку дитячих громадських організацій та роботу із дітьми, як потенційними учасниками програм різного спрямування.

Законом запропоновано створити розгалужену мережу молодіжних центрів, зокрема, центр всеукраїнського рівня. Також запроваджується поняття молодіжних просторів, що можуть створюватись на базі закладів освіти, культури, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування та використовуватись з метою здійснення молодіжної роботи, зокрема організації змістовного дозвілля дітей та молоді.

Він набирає чинності з дня оприлюднення, проте частину норм введуть у дію з 1 січня 2022 року.

Кабінет міністрів України цього року схвалив Національну стратегію державної молодіжної політики до 2030 року.

Back to top button