Україна

В Україні можуть заборонити виробництво хутра

Парламент зареєстрував законопроєкт Кампанії ХутроOFF про заборону виробництва хутра в Україні під номером 2360, передає 1NEWS.

“Закон 2360 передбачає синхронне закриття шкуродерень разом з європейськими країнами – з 2025 року, після цього впроваджується кримінальна відповідальність за знущання над хутровими тваринами”, – ідеться у повідомленні.

Законопроєкт захищає працівників хутрових ферм і передбачає їхню перекваліфікацію та працевлаштування у перехідний період до 2025 року.

Як відомо, аналогічні заборони вже ухвалили 15 країн Європи.

Якщо терміново не ухвалити ЗП-2360, то європейське виробництво переміститься в Україну, і це, у свою чергу, дуже сильно забруднить довкілля – повітря, ґрунти, поверхневі та підземні води. І це навіть не кажучи про жорстоке поводження з тваринами.

Оновлено 27.11.2019: В той же час Асоціація звірників України надіслала 1News коментар, в якому зазначає, що кампанія ХутроOFF не є офіційно зареєстрованою організацією, а законопроект є ініціативою народного депутата.

Асоціація також додає, що ні проект закону №2360 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання хутрового виробництва в Україні», ні пояснювальна записка до нього не містять жодної згадки про захист прав працівників хутрових ферм і не передбачають жодного механізму їхньої перекваліфікації.

“«Закон 2360 передбачає синхронне закриття шкуродерень разом з європейськими країнами – з 2025 року». Інформація не відповідає дійсності. Перша невідповідність – проект закону №2360 не стосується
шкуродерень. На нашу думку, швидше за все, автор статті мав на увазі хутрові ферми – саме про них йдеться в проекті закону №2360. В такому випадку має місце друга невідповідність. Даним реченням маніпулятивно формується думка громадськості про масове закриття хутрових ферм в європейських країнах, що не відповідає дійсності. Звірівництво (розведення і утримання хутрових звірів) – легальний і не ліцензований вид господарської діяльності в ЄС. Станом на початок 2019 року хутрові ферми працюють у 20 державах – членах ЄС. У тому числі в Данії, Норвегії, Фінляндії, Франції, Бельгії тощо. Окрім цього, хутрові ферми також працюють навіть у таких найрозвинутіших країнах як США і Канада”, – зазначають в Асоціації.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close