Україна

В Україні можуть заборонити переносити робочі дні через свята

У Верховній Раді пропонують заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації. Відповідний законопроект №4597 зареєстрували в ВР. Про це свідчать дані на сайті парламенту, пише «Курс».

Зазначено, що Кабінет міністрів щороку видає відповідні розпорядження про перенесення тих чи інших робочих днів, які є наступними після святкових або неробочих днів, мотивуючи своє рішення створенням сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціональним використанням робочого часу.

Тобто, в разі, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

«Надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами та донорами і в цілому формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України в світі», – зазначають автори документа в пояснювальній записці.

Підкреслюється, що перенесення робочих днів є «типовою радянською традицією, яка досі зберігається в деяких пострадянських країнах, зокрема в Росії».

Також зазначено, що перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді – двічі на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника, який не може бути знижено.

«Разом з тим, перенесення робочих днів іноді призводить до 4 неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня, наступного за тривалими вихідними», – йдеться в пояснювальній записці.

Зараз документ обробляється в комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Його глава, Галина Третьякова, є одним з авторів документа.

Останні новини

Back to top button