Україна

В Україні можуть скасувати банківську таємницю

Закордонні банки частково або повністю відмовляються від банківської таємниці. Україна також може це зробити на вимогу ЄС. Про це у коментарі УНН розповів економічний експерт Андрій Новак, інформує 1NEWS.

“За кордоном відміна від банківської таємниці пояснюється цілком логічно – це є боротьба із чорним капіталом, який набувається починаючи із війн в усьому світі, тероризму, нелегального продажу зброї, наркотиків, і закінчуючи корупційними грошима політиків та бізнесменів.Саме під аргументацією боротьби із чорними чи сірими грошима іде загальна світова тенденція щодо обмеження або повної відміни банківської таємниці. Україна, хоче вона цього чи ні, змушена буде іти за цією світовою тенденцією. Інше питання – якими темпами”, – зазначив він.

Попри супротив вітчизняних політиків та бажання відтягнути відміну банківської таємниці, процес рано чи пізно буде запущено, вважає експерт.

“Думаю, що це буде одна із вимог до України та українських банків при набутті країною повноправного членства у ЄС. Адже саме європейські країни, і США також, є локомотивами тенденції щодо часткової відміни або повного обмеження банківської таємниці”, – резюмував Новак.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) має намір модернізувати правила організації захисту електронних банківських документів з використанням засобів захисту інформації регулятора.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close