Україна

В Україні може з’явитись приватна залізниця

Це передбачено у новому законопроекті про залізничний транспорт

Народні депутати планують створити умови для розвитку конкурентного середовища на ринку залізничних перевезень.

Комітет ВР з питань транспорту рекомендує прийняти за основу відповідний законопроект № 9512 “Про залізничний транспорт України”.

Якщо документ буде підтриманий Парламентом, в Україні можуть з’явитися приватні залізничні перевізники.

Законопроект передбачає введення конкурентного ринку перевезень пасажирів та вантажів:

– здійснювати перевезення пасажирів і вантажів можуть перевізники усіх форм власності, що забезпечують тяговий рухомий склад;

– ліцензування діяльності з перевезення пасажирів та вантажів;

– застосування вільних тарифів на перевезення пасажирів і вантажів.

Доступ до інфраструктури залізничного транспортунадаватиметься перевізникам на недискримінаційній основі, умова доступу – наявність сертифікату безпеки. Розвиток інфраструктури загального користування здійснюватиметься за рахунок інвестиційної складової в тарифі на послуги з доступу до інфраструктури, який встановить новий орган, – Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері транспорту.

Систему безпеки руху на залізничному транспорті повинні будуть розробити, запровадити і підтримувати оператор інфраструктури, перевізник і власник під’їзної колії.

Заплановано також введення технічного розслідування залізничних транспортних подій:

– мета розслідування – встановлення причин залізничних транспортних подій, удосконалення систем управління безпекою руху та вжиття профілактичних заходів щодо запобігання таким подіям у майбутньому;

– технічне розслідування здійснюватиметься державною спеціалізованою експертною установою з технічного розслідування подій на транспорті, яка створюється Кабміном (аналог установи, що діє в авіаційному транспорті).

Джерело: Ліга: Закон

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close