Україна

В Україні майже на чверть знизились ціни на газ для населення

У травні гуртова ціна складає 2,3 гривень за кубометр

У травні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів знизилась до 2,3 грн за кубометр, що на 21% менше порівняно з квітнем 2020 року.

За даними компанії, загалом, з початку року ціна ПСО знизилась на 51%, порівняно з аналогічним періодом минулого року падіння вартості газу сягнуло 62%, – інформує 1NEWS.

Світова економічна криза викликала рекордне падіння цін на всі види енергоносіїв, у тому числі — на природний газ. За даними аналітиків НАК “Нафтогаз України”, у травні ціна газу в Європі досягла історичного мінімуму за останні 10 років. В Україні на ціну додатково тисне високий рівень заповнення підземних сховищ газу, де через ґрунтовну підготовку до попереднього опалювального сезону та теплу зиму накопичився фактично річний обсяг видобутку газу державою — 17,5 млрд кубометрів, повідомили у пресслужбі.

“Цінова ситуація на ринку сприяє намірам уряду лібералізувати ринок газу для населення з 1 липня цього року. В міжопалювальний сезон передумов для зростання цін значно менше, ніж в холодну пору року. Історично низькі ціни, великі запасу газу у європейських та українських сховищах та літній період — все це дозволить зробити плавний та безпечний перехід для українських споживачів до вільного ринку”, — зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Нагадаємо, у квітні 2020 року оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів знизилась до 2,9 грн за кубометр, що було на 15% менше, ніж у березні 2020 року.

Джерело: УНН
Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close