Україна

В Україні хочуть змінити систему оподаткування ІТ-компаній

Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді

Нардепи пропонують змінити податкову політику щодо галузі IT.

Відповідний законопроект № 3933 зареєстровано у ВР, – інформує 1NEWS.

Для ІТ-компаній на період з 1 січня 2021 по 31 грудня 2030 року пропонується встановити такі особливості оподаткування:

  • – податкового навантаження на зарплати найманих працівників на рівні 10% (5% податку на доходи фізичних осіб (замість 18%) + 5% єдиного соціального внеску (замість 22%) + звільнення від сплати військового збору).
  • При цьому ЄСВ для таких працівників не може бути меншим за ЄСВ за ставкою 22% з 5 мінімальних заробітних плат та не більшим за ЄСВ, що розраховується за ставкою 22 відсотки від максимальної бази нарахування ЄСВ – 15 мінімальних заробітних плат. Тобто ЄСВ за ставкою 5% буде сплачуватись з заробітних плат від 5 мінімальних заробітних плат.
  • – до прибутків суб’єкта індустрії застосовується ставка податку на прибуток з коефіцієнтом 0,5, що становить 9%.

Крім того, проектом передбачено механізм отримання статусу суб’єкта індустрії інформаційних технологій та встановлюються порядок отримання/анулювання статусу суб’єкта індустрії інформаційних технологій та порядок ведення спеціального реєстру, встановлено перелік відомостей, які до нього вносяться.

Також буде встановлено запобіжники зловживань особливостями оподаткування, а саме:

  • закритий перелік видів економічної діяльності (лише 6 видів згідно з КВЕД ДК 009:2010);
  • жорсткі критерії дотримання (90% доходів від ІТ-діяльності, питома вага витрат на оплату праці дорівнює або перевищує 50%);
  • значні штрафи за порушення особливостей оподаткування – 200 відсотків від суми нарахованого податкового зобов’язання у разі виявлення контролюючим органом під час проведення заходів податкового контролю порушень суб’єктом індустрії інформаційних технологій відповідних вимог та критеріїв;
  • умовою застосування знижених ставок ПДФО та ЄСВ є мінімальний розмір податку/збору з заробітної плати – не може бути меншими ніж податок/збір за стандартною ставкою з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати:

ПДФО – 4 723 грн * 5 * 18% = 4 250,7 грн;

ЄСВ – 4 723 грн * 5 * 22% = 5 195,3 грн.

Джерело: Ліга.Закон

Останні новини

Back to top button