Україна

В Україні хочуть змінити формулу розрахунку податку на нерухомість

Народні депутати пропонують враховувати тільки вартість нерухомості замість того, щоб рахувати податок відповідно до площі житла

Українці платитимуть податок за свої квартири по-новому, депутати пропонують враховувати тільки її вартість замість того, щоб рахувати податок відповідно до площі житла.

Про це повідомляє 1NEWS.

За чинними правилами в Києві за квартиру в 70 квадратів вартістю 1,2 млн гривень потрібно заплатити податок на нерухомість в розмірі 708,4 гривні. А за новими правилами – 2400 гривень.

За таку ж квартиру, але вартістю в 2 млн гривень (наприклад, житло знаходиться в центрі) за чинними правилами потрібно заплатити ті ж 708,4 гривні, а за новими правилами – 4000 гривень.

“Наприклад, якщо у вас триповерховий будинок в передмісті Києва, а мені від бабусі залишився будинок такого ж метражу в поганому місці. Ми будемо платити однаковий податок. А це неправильно. У нас є база оцінки нерухомості, дали час підготувати базу. Будуть стягувати податок виходячи з вартості житла”, – розповів глава профільного комітету Ради Данило Гетманцев.

Ставка податку : до 0,02% від оціночної вартості;

можуть не платити: пенсіонери, ветерани, малолітні або недієздатні, якщо ціна квартири до 300 мінімалок (в містах-мільйонниках) і до 100 мінімалок в містах з населенням д 1 млн осіб. Для будинків – 600 мінімалок в великих містах і 250 мінімалок – в містах з населенням до млн осіб.

Джерело: Obozrevatel

Back to top button