Україна

В Україні хочуть спростити перенесення мобільних номерів

Планується зменшити строк перенесення абонентського номера до двох робочих днів, а також спростити процес ідентифікації абонента

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ), розпочала роботу над спрощенням порядку перенесення абонентського номера між мобільними операторами.

Про це повідомляє 1NEWS.

НКРЗІ вже провела попередні консультації з представниками операторів рухомого (мобільного) зв’язку та спілки захисту прав споживачів. Зокрема, було представлено концептуальну модель змін.

Так, запропонована концепція змін передбачає спрощення порядку подання заяв абонентів на отримання ППН, а саме, подання заяви на ППН до одного суб’єкта – оператора-отримувача (принцип єдиного вікна «One Stop Shop process») з одночасною реєстрацією такого абонента, якщо він планує отримувати послуги не на основі письмового договору.

Крім того, планується зменшити строк перенесення абонентського номера до двох робочих днів.

Також буде спрощено процес ідентифікації абонента, який подав заяву на ППН.

За підсумками консультацій було прийнято рішення про необхідність продовжити роботу над змінами до Порядку надання послуг із перенесення абонентських номерів, після чого їх обговорять на засіданні НКРЗІ.

Нині перенесення абонентського номера відбувається протягом 3 робочих днів.

Джерело: НКРЗІ

Back to top button