Україна

В Україні фіксують неврожай вишні

Фахівці галузі вважають, що ціни на сировину нового врожаю і на заморожену вишню були б ще вищими, якби не великі перехідні запаси із попереднього сезону

Фахівці кажуть, що пропозиція вишні сьогодні є меншою навіть в порівнянні із  2017 роком, коли українські садівники зібрали один з найгірших врожаїв вишні.

Про це повідомляє 1NEWS.

У Львові, на найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» свіжу вишню сьогодні продають по 40-50 грн/кг (1.33- 1.66  EUR/кг).  Рік тому ціни формувались в діапазоні 10-20 грн/кг (0.33- 0.66  EUR/кг), а  в  кінці першого тижня липня 2017 року вишня коштувала 25-27 грн/кг (0.83- 0.90 EUR/кг).

Переробні підприємства, які є головними покупцями вишні, вважають, що високі ціни на сировину та дефіцит її комерційних партій на ринrу можуть спровокувати збільшення обсягу імпорту замороженої вишні в цьому сезоні. Зазвичай найбільшим постачальником цієї продукції в Україну є Польща, але цього сезону з польською вишнею теж проблема – сировини менше, вона є дорожчою.

За даним порталу Sadyogrody.pl на початку липня польська заморожена вишня 1 класу на зовнішньому ринку пропонується по 1,15-1,25 EUR/кг, це мінімум на 30% дорожче ніж рік тому  і здебільшого мова йде про перехідні запаси з 2018 року.

В Україні заморожену вишню врожаю 2018 року сьогодні можна купити по 1,3-1,4 EUR/кг.

Фахівці галузі вважають, що ціни на сировину нового врожаю і на заморожену вишню були б ще вищими, якби не великі перехідні запаси із попереднього сезону.

Джерело: Інфо-Шувар

Останні новини

Back to top button