Україна

В Україні додатково виміряють рівень забруднення повітря

Після того, як Україну накрив густий туман, міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з незалежними лабораторіями проведуть вимірювання забруднення повітря, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу Міністерства.

Зазначається, що відповідне рішення прийняли на екстреній нараді між міністром, представниками Гідрометцентру, Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної геофізичної обсерваторії.

“За даними від Гідромедцентру концентрації оксиду вуглецю в період з 15 по 21 жовтня 2019 р. в атмосферному повітрі більшості міст України залишались у своїх звичних параметрах, тобто у тих значеннях, які для них властиві. Але це не означає що повітря в українських містах чисте”, – йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією від Гідрометцентру та ДСНС, стан повітря в Україні в межах, притаманних на цю пору року в порівнянні з попередніми роками. Тобто підстав для хвилювання про значні додаткові джерела забруднення повітря немає. Проте, було зафіксовано перевищення викидів по деяких забруднюючих речовинах в усіх промислових містах України, таких як Маріуполь, Дніпро, Кам’янське, Запоріжжя.

За дорученням Міністра Олексія Оржеля було проведено Державною екологічної інспекції України разом зі спеціалістами санітарно-гігієнічної хімічної лабораторії ДУ «Київського міського лабораторного центру МОЗ України» лабораторні дослідження забруднюючих речовин в приземному шарі атмосферного повітря міста Києва. За 23 жовтня маємо такі дані по концентрації вуглецю оксиду, азоту діоксиду, сірчистого ангідриду, сірководню та аміаку:

Варто зазначити, що норма індексу забруднення повітря становить 5, 0 мг/м3 . Тобто, на Русанівській набережній немає перевищення по оксиду вуглецю. Показники азоту діоксину та сірчистого ангідриду теж в нормі. Аналогічна ситуація і на Одеській площі та вулиці Заболотного. Біля Великої кільцевої дороги теж показники в нормі.

“Водночас центральна геофізична обсерваторія імені Срезневського зафіксувала перевищення середньодобової концентрації СО на Деміївській площі у Києві – 3,5 мг/м3. Це пов’язано з активним трафіком автомобілів на локації. Також там були зафіксовані перевищення середньодобових концентрацій формальдегіду”, – говоритьься у повідомленні.

За результатами екстреної наради вирішили привести українські показники до європейського формату, аби мати змогу порівнювати якість повітря в Україні та інших країнах.

“Аби ще раз перевірити достовірність даних міністерство вирішило провести спільні вимірювання забруднення повітря із незалежними лабораторіями. Про результати вимірювань ми повідомимо”, – додали у відомстві.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close