Україна

В українців з’явилася можливість купувати цінні папери онлайн

Вперше у українців з’явилася можливість купувати облігації внутрішньої держпозики онлайн у додатку Приват24, що може забезпечити приплив мільярдів коштів на ринок ОВДП від дрібних фізичних осіб, інформує 1NEWS з посиланням на видання Новое Время.

Як зазначили в фінустанові, можливість купувати ОВДП на первинному ринку вже доступна для всіх клієнтів банку при наявності відкритого рахунку цінних паперів у додатку Приват24, де для клієнтів доступний сервіс особистого кабінету в цінних паперах.

Зазначається, що можливість купувати ОВДП онлайн з’явилася в Україні вперше.

“Ми взяли участь у відпрацюванні необхідних удосконалень і змін для спрощення обігу цінних паперів в усіх інстанціях, тепер як юридичні, так і фізичні особи можуть купити ОВДП через Приват24”, – розповіли у банку.

Також у Приватбанку додали, що орієнтовно через два місяці також буде доступна можливість проводити операції на вторинному ринку ОВДП у мобільному додатку.

Водночас у банку вказали на деякі складнощі через те, що рахунок у цінних паперах Приватбанку, через який проводяться операції на вторинному ринку, заблокований у зв’язку із судовим розглядом.

“Коли буде завершено судовий процес, через додаток можна буде продати куплені ОВДП кому завгодно”, – зазначили у фінустанові.

Наразі клієнтський портфель ОВДП клієнтів Приватбанку становить близько 1,5 млрд грн.

Зазначається, що з урахуванням кількості клієнтів Приватбанку в 22 млн, із яких кожен другий (майже 9 млн) – активний користувач Приват24, можна очікувати істотний приплив коштів від фізосіб на ринок ОВДП.

“Якщо кожен другий користувач Приват24 купить по одній гривневій облігації, то сума сягне 4,5 млрд грн”, – йдеться в повідомленні.

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close