Україна

В США вийшла книга про інтимну історію Майдану

Її авторка, професор Єльського університету Марсі Шор каже, що в час Революції Гідності хотіла якимось чином підтримати Україну

«Українська ніч. Інтимна історія революції», – книжка з такою назвою про Майдан вийшла нещодавно на американський ринок.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на Голос Америки.

Її авторка, професор Єльського університету Марсі Шор каже, що в час Революції Гідності хотіла якимось чином підтримати Україну, бодай розказати Заходу правду зсередини. Таким чином і з’явилась книжка про будні простих українців під час Майдану. Наразі Марсі Шор подорожує країною зі своїм виданням.

«Чи знаємо ми українську ніч?» цими словами російського поета Маяковського починає свою книгу про Майдан американська професор Марсі Шор. Каже, хоча Маяковський позичив фразу «Українська ніч» у Гоголя, назвою книжки авторка завдячує українському солдату, який незадовго до смерті прочитав вірш «Українська ніч» для проекту документального кіно.

«Мене дуже цікавить цей досвід, як змінюється час. Як революція змінює досвід тимчасовості. І так багато людей мені казали, що вони втратили відчуття різниці між днем та ніччю, перестали відчувати порядок подій, що трапилось вчора, що сьогодні, що минулого тижня. Бо це вже не мало значення»​, – каже Марсі Шор.

Марсі Шор ніколи не планувала писати книжку про Майдан. Утім, коли в час революції гідності давала інтерв’ю західним медіа, зрозуміла, що про Україну зсередини потрібно інформувати більше.

Американські оглядачі називають її «книжка про революцію зсередини». Авторка каже, що писала лише про тих, кого могла зрозуміти, тому тут немає про Януковича та його прихильників. Марші Шор згадує найемоційніший для її самої момент книжки:

«У книжці йдеться про одного студента, його звати Міша, він з Києва. Він – не із заможної родини, єдиний чоловік у сім’ї. У нього є бабуся, мама і 10-річна сестра. Міша – худорлявий, молодий хлопець, такий собі книголюб (bookish). Він готувався до своєї докторської і зовсім не виглядав, як боєць. І він йде на Майдан, де стріляють. Йому дзвонить мама, благає прийти додому. Йому дзвонить бабуся, просить прийти додому. І він думає в цей момент, що напевне його зараз вб’ють. Настає момент, коли беркутівець цілиться у нього. І в цей момент втручається натовп. І моє серце розбивалось за його матір. Хоча мої двоє дітей значно молодші, я думала, що на її місці я б втратила розум».

Останні новини

Back to top button