Україна

В СОТ не побачили порушення в діях Росії щодо обмеження транзиту для України

Група експертів СОТ визначила, що Російська Федерація може аргументувати застосування обмежень транзитного руху статтею 21 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) 1994 року

Світова організація торгівлі (СОТ) не визнала порушенням транзитні обмеження для України через територію Російської Федерації.

Про це повідомила радник міністра економічного розвитку і торгівлі України Роксолана Підласа, – інформує 1NEWS.

За її словами, сьогодні СОТ розповсюдила рішення Групи експертів щодо справи DS 512, в якій Україна виступає проти Російської Федерації. Україна стверджує, що РФ неправомірно обмежила транзитний рух з території України через територію РФ в треті країни та порушила базові принципи багатосторонньої торговельної системи.

“Група експертів СОТ визначила, що Російська Федерація може аргументувати застосування обмежень транзитного руху статтею 21 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) 1994 року (“Винятки з міркувань безпеки”), оскільки дійсно існує “надзвичайна ситуація в міжнародних відносинах” між Україною та Російською Федерацією у значенні цієї статті”, – додала Підласа.

Радник міністра додала, що група експертів не надала ніяких рекомендацій щодо приведення заходів у відповідність до положень ГАТТ 1994.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button