Україна

В школах окупованого Севастополя почали вивчати українську мову

Школярі Севастополя з нового навчального року почали вивчати українську мову. Про це у вівторок повідомив директор департаменту освіти і науки окупованого Севастополя Ігор Білозеров, пише російське інформагентство ТАСС.

Зазначається, що викладання кримсько-татарської мови як національної уже ведеться в школах Севастополя. Його викладають в різних форматах – як факультативи і як обов’язкові уроки для дітей різного віку. Вивчення мови починається після заявки від батьків школярів.

Інформагентство додає, що перед початком навчального року «департамент» отримав перші прохання на введення уроків української мови.

«По лінії вивчення рідних мов в цьому році до російської і кримськотатарської додається українська», – сказав Білозеров.

За даними «департаменту», російську мову як національну вивчають понад 41 тис. дітей, українську- близько 180, стільки ж кримськотатарську.

Є кілька заявок на вивчення вірменської та азербайджанської мов, ведеться пошук викладачів.

Також були поодинокі прохання ввести вивчення грецької мови, але в підсумку заявники самі відмовилися від введення цього предмета.

За даними, які наводить російське інформаційне агентство, на початку 2019 року 77% жителів Севастополя – були росіянами, 13% – українцями. Близько 10% городян – представники інших національностей.

В окупованому Севастополі зазначають, що станом на зараз вивчення української мови не є обов’язковим – її вивчають за вибором.

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button