В Росії українку засудили до 12 років тюрми за гімн України і запуск кульок
Жінку, яка на початку великої війни з сім’єю переїхала в Швейцарію, на такі дії нібито “підбив” тамтешній сусід, що “видавав себе за біженця з України”.
Українку Христину Любашенко Другий Західний окружний військовий суд у Москві засудив до 12 років ув’язнення за антивоєнний запис і гімн України, які лунали з вікна квартири та запуск повітряних кульок з біло-синьо-білим прапором. Про це повідомляє видання Медіазона.
Суд засудив 35-річну українку, визнавши її винною в поширенні “фейків” про війну та “участі в терористичній організації”.
Прокурор вимагав для Любашенко – 15 років ув’язнення, причому цей термін він просив з огляду на пом’якшувальниі обставини: раніше не була судима, має малих дітей, хвору матір і дідуся. Адвокат просила суд закрити справу через відсутність ознак складу злочину.
За версією слідства, 8 травня 2023 року українка поставила колонки на вікно знімної квартири в підмосковному місті Долгопрудному і гучно ввімкнула запис з антивоєнною промовою та гімном України; це силовики визнали розповсюдженням “фейків” про армію (пункти “б”, “д” частини 2 статті 207.3 КК).
Того ж дня Любашенко на таксі поїхала на Воробйові гори в Москві і запустила в небо повітряні кульки з прив’язаним до них біло-синьо-білим прапором.
Запуск кульок слідство розцінило як “участь у терористичній організації” (частина 2 статті 205.5 КК): біло-синьо-білий прапор використовують багато російських антивоєнних активістів, але силовики вважають його прапором легіону Свобода Росії.
Розгляд справи Любашенко тривав всього лишень два дні.
Адвокат українки Людмила Посмітна розповіла, що сталося з її підзахисною. Христина Любашенко жила в Києві з хворою на рак матір’ю, дідусем із деменцією і двома дочками. Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну сім’я втекла до Швейцарії, де їм надали притулок. Але грошей на життя їм ледь вистачало.
Одного разу Любашенко познайомилася із сусідом на ім’я Віталій Юрченко, який, за словами адвоката, “видавав себе за біженця з України”. Той попросив жінку поїхати в Москву і за гроші провести там “мирну акцію проти війни”: запустити в небо жовто-сині кульки.
Саме Юрченко, каже захист, купив Любашенко квиток в один кінець і зняв квартиру в Долгопрудному. Він же, за словами адвоката, ретельно контролював пересування жінки і давав їй доручення.
Любашенко прибула в Москву 5 травня 2023 року. Після цього Юрченко зажадав від неї виставити з вікна квартири колонки з антивоєнною промовою. Любашенко каже, що спочатку не хотіла цього робити, але знайомий почав погрожувати, що повідомить в органи опіки про дочок, яких вона залишила у Швейцарії, і їх заберуть у дитячий будинок. За словами захисниці, листування, під час якого Юрченко шантажував жінку, є в матеріалах справи.
Українка була змушена погодитися. 8 травня вона виставила на вікні колонки із записами проти війни, а потім поїхала на Воробйові гори запускати кульки. До кульок, за задумом організатора, мав бути прикріплений біло-синьо-білий прапор, який той назвав “прапором миру”. Любашенко запустила білі кульки і її відразу ж затримали.
У суді допитали оперативника з Центру з протидії екстремізму, який затримував Любашенко. За словами поліцейського, він заздалегідь отримав від керівництва інформацію, що “якась особа влаштовуватиме протестну акцію” в Москві.
Адвокат українки зазначила, що незрозуміло яким чином силовики загодя дізналися точне місце і час акції, при цьому оперативник запевняв, що на Воробйових горах вони помітили Любашенко “випадково”.
Суд в РФ заочно заарештував підозрюваного в підриві Кримського мосту – ЗМІ
Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/ua_1news та WhatsApp