Україна

В Росії оголосили в міжнародний розшук екс-кандидата в Президенти України

Слідчий комітет Російської Федерації просить Басманний суд Москви обрати заочний арешт для колишнього міністра оборони України Анатолія Гриценка, якого у Росії  звинувачують в публічних закликах до здійснення терористичної діяльності на території РФ. Про це агенції ТАСС повідомила прес-секретар суду Юнона Царьова, яка додала, що Гриценко оголошений в розшук.

«У Басманний суд Москви надійшло клопотання слідчих органів про обрання щодо А. Гриценко заочної запобіжного заходу у вигляді взяття під варту. Він оголошений в міжнародний розшук», – сказала представник суду, не уточнивши дату засідання.

За словами Царьової, Гриценко заочно пред’явлено звинувачення за двома епізодами ч. 205.2 КК РФ («Публічні заклики до здійснення терористичної діяльності в мережі Інтернет»).

Офіційний представник Слідчого Комітету РФ Світлана Петренко в свою чергу заявила, що «причетність Гриценка до закликів до терористичної діяльності підтверджується результатами лінгвістичної експертизи».

«Згідно з висновком лінгвістичної експертизи, фрази Гриценка містять ознаки публічного заклику до насильницьких і деструктивних дій, що мають ознаки терористичної діяльності. Причетність Гриценко до скоєння злочину підтверджується сукупністю зібраних доказів, в тому числі висновками судових експертиз, результатами оперативно-розшукової діяльності та іншими матеріалами справи» , – повідомила вона.

За даними СК, Гриценко в 2014 році в ході прямої трансляції телерадіокомпанії «Студія 1+1» виступив з публічним закликом до здійснення терористичної діяльності на території РФ шляхом підриву залізничних поїздів. Другий епізод, пояснили раніше в СК, пов’язаний з його закликами в ефірі телеканалу «112 Україна» 2 липня 2017 року до здійснення терористичної діяльності на території Москви і Таганрога.

Анатолій Гриценко поки не прокоментував інформацію з Росії.

Нагадаємо, Гриценко балотувався на виборах Президента України 31 березня. За результатами підрахунку 100% протоколів голосування у першому турі він набрав 6.91% голосів.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close