Україна

В російських колоніях, де утримуються українські політв’язні, виявлено спалах коронавірусу

У російській виправній колонії №11, де незаконно утримується український політв’язень Ігор Кіяшко, спалах коронавірусної інфекції. Така ж ситуація у «ФКУ ИК-1 УФСИН России по Брянской области» та «ФКУ СИЗО 5 УФСИН России по Ростовской области». Про це 1News повідомила прес-служба Уповноваженого ВРУ з прав людини Людмили Денісової.

«У «ФКУ ИК 11 УФСИН России по Нижегородской области» запроваджено карантин, адже у багатьох в’язнів клінічно підтвердили зараження на COVID-19. Також коронавірусну хворобу було діагностовано у в’язнів, які трималися разом в одному приміщенні з Ігорем Кіяшком», – заявила Денісова.

Вона додала, що через брак ліжкомісць у медичній частині цієї колонії, інфікованих осіб розміщують у їдальні та клубі для проведення дозвілля, чим наражають на небезпеку зараження інших в’язнів.

«У деяких установах Федеральної служби виконання покарань Росії наші громадяни також потерпають від стрімкого поширення коронавірусної хвороби. Зокрема, спалах COVID-19 спричинив запровадження карантинних заходів у «ФКУ ИК-1 УФСИН России по Брянской области» та «ФКУ СИЗО 5 УФСИН России по Ростовской области». Крім того, через відсутність засобів індивідуального захисту та неналежне медико-санітарне забезпечення, деякі політв’язні вже перенесли інфекційну хворобу», – зазначила Денісова.

Омбудсман вимагає від Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової та Директора Федеральної служби виконання покарань Росії Олександра Калашникова терміново забезпечити дотримання прав громадян України.

Зокрема, надати відповідне медико-санітарне забезпечення з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я і Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням від 25.03.2020, а також надавати відповідну лікарську допомогу відповідно до положень Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН, і Федерального закону РФ від 21.11.2011 № 323-ФЗ «Об основах охраны здоровья граждан в Российской Федерации».

«Закликаю представників міжнародних правозахисних організацій застосовувати всі можливі механізми впливу на РФ задля захисту та якнайшвидшого звільнення з полону Кремля всіх громадян України», – наголосила Денісова.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close