Україна

В ОБСЄ констатували, що на Донбасі почалася фаза ескалації

Обстановка в зоні проведення антитерористичної операції загострюється, Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ фіксує поступове збільшення кількості обстрілів, інформує 1NEWS з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Після домовленості про перемир’я на свята встановився відносний мир. Але не було жодного дня без порушень. Сторони в повному обсязі виконують узяті на себе зобов’язання … Зараз можна сказати, що почалася фаза ескалації. Про це свідчать 2 тис. порушень, які наші спостерігачі зафіксували з 17.00 вівторка до 17.00 середи цього тижня”, – повідомив перший заступник голови СММ ОБСЄ Александр Хуг на брифінгу в п’ятницю в Києві.

Він нагадав, що аналогічні домовленості вже були – так зване пасхальне, шкільне, хлібне перемир’я, і всі вони відбувалися за однією схемою: різке припинення вогню, потім поступове збільшення кількості обстрілів.

“Всі ці перемир’я мали позитивні наслідки. Місцеві жителі отримували можливість перепочити від обстрілів. Але ці періоди тривали недовго”, – зазначив А.Хуг.

Перший заступник голови місії також поінформував, що за 2017 рік спостерігачі зафіксували 401 тис. 336 порушень режиму припинення вогню в зоні АТО. “Для порівняння: в 2016 році було 320 тис. 130 випадків”, – сказав він.

А.Хуг наголосив, що в минулому році було 4 тис. 65 випадків розміщення важкого озброєння в порушення Мінських домовленостей, 2 тис. 422 разів патрулям СММ ОБСЄ перешкоджали у виконанні мандата.

“Ми, СММ ОБСЄ, не можемо забезпечити встановлення миру, це можуть зробити лише сторони конфлікту, лише вони можуть припинити бойові дії і забезпечити стійкий мир шляхом відведення озброєння і проведення розмінування”, – наголосив він.

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close