Україна

В НБУ спрогнозували курс валют після карантину

У Національному банку Україні не очікують різких коливань курсу гривні щодо долара після карантину, хоча зазначають, що можливі коливання не є для них “якоюсь страшилкою”. Про це в інтерв’ю “BBC Україна” заявив голова НБУ Яків Смолій, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Ми не очікуємо, що (після завершення карантину, – ред.) усі побіжать купувати долари. Думаю, в першу чергу населення почне витрачати кошти, які в них ще є, бо є певний відкладений попит. Хоча попит буде залишатися ще досить пригніченим, ми більше очікуємо на певне збільшення споживання, якщо порівняти з карантином, а не на збільшення валютних накопичень чи валютних операцій”, – зазначив він.

Смолій також нагадав, що на сьогодні системні банки мають можливість надавати послугу обміну валюти онлайн через банківські додатки.

“Тобто клієнти, які мали безготівкову гривню, мали і можливість поміняти її на безготівковий долар. Готівка була доступна для обміну у банківських відділеннях та небанківських пунктах обміну, які не закривалися під час карантину. Тож населення мало змогу обміняти гроші, коли хотіло”, – підкреслив він.

Нагадаємо, голова Нацбанку також заявив, що перший транш від МВФ може надійти до України у травні або у перший тиждень червня.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close