Україна

В НБУ розповіли про середню суму банківського депозиту в Україні

Станом на 1 травня середня сума, що знаходиться на депозитах у банку на одну фізичну особу в Україні, становить 8 тис.грн. А в іноземній валюті – $1250. Про це повідомляється у звіті Національного банку України, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

На початку року цей показник несуттєво відрізнявся від нинішнього. Українці зазвичай зберігали в національній валюті до 7,8 тис.грн, в іноземній – до $1283.

Суми депозитів клієнтів «Ощадбанку» в цьому розрахунку не враховуються, оскільки цей банк не є членом Фонду гарантування вкладів.

Стосовно депозитних ставок, максимальний відсоток за річними вкладами у валюті зріс до 3,5% річних, а за депозитами в гривнях банки найчастіше пропонують до 11,75% річних на 12 місяців.

Нагадаємо, Національний банк виступає за скасування податку на доходи з депозитів. Цей податок ввели у 2014 році й в Нацбанку вважають, що прийшов час від нього позбутися.

Як повідомлялося, в Україні запускати Фондовий ринок планують паралельно з другим рівнем накопичувальної пенсійної системи.

Back to top button