Україна

В НБУ розповіли, чому загальмувала економіка

У червні 2021 року Індекс виробництва базових галузей (ІВБГ) зріс на 1,7% р/р. Це значно нижче, ніж у травні (4,1%) та квітні (18,3%), коли він зростав на тлі обвалу минулого року. Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на РБК-Україна.

Як зазначається в огляді, у червні зростання ІВБГ очікувано сповільнилося, зокрема під впливом вичерпання статистичного ефекту бази порівняння.

Додатково в сільському господарстві поглибився спад (до 1,3% р/р) через пізніший старт збирання врожаю.

Зростання промисловості пригальмувало (до 1,1% р/р) унаслідок спаду в харчовій промисловості та енергетиці. Зокрема, і надалі скорочувалося виробництво олії через низький минулорічний урожай та послаблення зовнішнього попиту на неї, тютюнових виробів – через зниження попиту на традиційні тютюнові вироби, напоїв – унаслідок прохолоднішої погоди. Останній чинник вірогідно позначився й на поглибленні спаду в енергетиці, зазначили в НБУ.

Водночас, за даними НБУ, економічну активність і надалі підтримували споживчий попит (зростання роздрібної торгівлі та пасажирообороту залишилося високим), сприятлива зовнішня кон’юнктура (зокрема для металургії), збільшення бюджетного фінансування інфраструктурних проектів (будівництво зросло на 21,0% р/р).

Зберігалися ознаки пожвавлення інвестиційного попиту, зокрема високими темпами зростали окремі види машинобудування. Зростання в металургії та будівництві підтримало вантажооборот, зазначається в огляді.

За даними НБУ, усього за січень-червень ІВБГ зріс на 0,9%. За аналогічний період минулого року індекс впав на 7,3%.

Економіка України загальмувала: НБУ назвав причини

 

Back to top button