Україна

В НБУ прогнозують, що у цьому році заробітчани перекажуть в Україну 10 млрд доларів

У Національному банку України прогнозують, що обсяги грошових переказів українських трудових мігрантів за підсумками 2020 року складуть близько 10 мільярдів доларів, інформує 1NEWS з посиланням на пресслужбу регулятора.

Такий оновлений прогноз щодо грошових переказів наводиться в Інфляційному звіті Нацбанку.

Раніше НБУ прогнозував, що перекази трудових мігрантів навпаки зростуть: з 12 мільярдів доларів у 2019 році до 12,5 мільярда доларів у 2020 році. Однак через коронавірус та карантин, значна частина заробітчан (за розрахунками НБУ — близько 10%) повернулася до України, ще близько 10% скасували свої поїздки на сезонні роботи за кордон.

«Водночас доходи тих працівників, які залишилися за кордоном, знизяться внаслідок охолодження економіки цих країн. З огляду на це Національний банк переглянув прогноз обсягу переказів трудових мігрантів в Україну з 12,5 до 10 млрд дол. США», — зазначають в інфляційному звіті.

Там додають, що цей прогноз може справдитися, оскільки у другому півріччі 2020 року ділова активність буде відновлюватися, а карантинні заходи у світі — скасовуватися.

«Проте падіння переказів від заробітчан буде більше ніж компенсоване зниженням витрат українців на подорожі», — йдеться у звіті Нацбанку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останні новини

Back to top button