Україна

В наступний склад Верховної Ради можуть пройти п’ять партій, – західні соціологи

За результатами опитування, проведеного 17-18 червня 2019 року, якби парламентські вибори відбулися в найближчу неділю, шанси на потрапляння в наступний склад українського парламенту отримали б такі партії: «Слуга народу» Дмитра Разумкова (43,9%), «Опозиційна платформа – За життя» Юрія Бойка, Вадима Рабіновича та Віктора Медведчука (12,9%), «Батьківщина» Юлії Тимошенко (7,9%), «Голос» Святослава Вакарчука (6,3%) і «Європейська солідарність» Петра Порошенка (6,1%). Про це йдеться в дослідженні, опублікованому міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія), пише видання Luxherald.

Інші політичні партії, зокрема, Радикальна партія Олега Ляшка (3,8%), «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (3,2%), «Сила і Честь» Ігоря Смешка (2,9%), ВО «Свобода» Олега Тягнибока, Андрій Білецького та Дмитра Яроша (2,6%), «Опозиційний блок – Партія миру і розвитку» Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (1,7%) та ін. мають менші шанси на проходження в парламент.

Результати дослідження представлені в таблиці:

Також експерти звернули увагу на такі тенденції нового політичного сезону в Україні, що знайшли підтвердження в результатах соцдослідження:

  • перші рішення Президента України Володимира Зеленського, який балотувався на пост глави держави від партії «Слуга народу», не пішли на користь самій партії, яку на даний момент очолює Дмитро Разумков;
  • незважаючи на ребрендинг, «Європейська солідарність» на чолі з екс-президентом Петром Порошенком не збільшила свої рейтинги. Навпаки, ЄС, яка раніше називалась «Блоком Петра Порошенка», втрачає популярність;
  • в свою чергу, «Опозиційна платформа – За життя» різко наростила рівень підтримки населення після проведення з’їзду і чергового візиту своїх лідерів в РФ. При цьому, рейтинг «Опозиційного блоку – Партії миру і розвитку» знизився на тлі розмов про об’єднання з «Опозиційною платформою – За життя», якого в підсумку не відбулося;
  • значна кількість респондентів, які обрали варіант «інша партія» при наявності в питанні фактично всіх значущих політичних проектів, пояснюється бажанням бачити в українському парламенті когось із відомих їм місцевих політиків і лідерів думки свого регіону.

Опитування проводилося на території України міжнародним дослідницьким центром BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) протягом 17-18 червня 2019 року.

Загальна кількість респондентів – 2018 осіб. Метод опитування – комбіновані інтерв’ю. Ймовірна похибка – 2,2%.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close