Україна

В місії ООН повідомили про ситуацію щодо прав людини в Криму

Ситуація з правами людини в Криму не змінилася. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні продовжує фіксувати порушення гуманітарних прав і констатує, що ніяких поліпшень за останні 10 місяців на півострові не сталося.

Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на DT.UA, яке опублікувало інтерв’ю Фіони Фрейзер, голови Моніторингової місії, що фіксує порушення у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права. Місія підготувала вже другу доповідь щодо ситуації в Криму. В цей раз були задокументовані порушення за період з 13 вересня 2017-го по 30 червня 2018 року.

Місія ООН аналізує ситуацію, виходячи з міжнародного права в галузі прав людини і через призму міжнародного гуманітарного права (МГП). Кожна з цих систем дає певну ступінь захисту жителів окупованої території. Норми МГП почали застосовуватись, оскільки в грудні 2016 року Генасамблея ООН визнала, що РФ є окупуючою державою.

“МГП накладає на Російську Федерацію як на окупуючу державу цілий ряд зобов’язань. Наприклад, не застосовувати свої закони і не нав’язувати своє громадянство; мешканці окупованої території не повинні примусово призиватися до армії Російської Федерації, — зазначає голова місії. — Тим не менш, все це ми спостерігаємо в Криму. Наприклад, з 2014 року, згідно з офіційною статистикою, 12 тисяч кримчан були призвані у збройні сили Росії. Крім того, окупуюча держава не повинна переміщати затриманих і ув’язнених осіб з Криму на територію Російської Федерації. В реальності ж люди, затримані чи засуджені до 2014 року, були переміщені на територію РФ для того, щоб постати перед судом або відбувати покарання”.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close