Україна

В Мінприроди повідомили про план боротьби з негодою у західних областях

Через ускладнення погодних умов, що супроводжуються інтенсивними дощами в західних областях України зберігається «червоний» рівень небезпеки. За дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Романа Абрамовського Держводагенством підготовлено оперативний План заходів для подолання наслідків негоди в західних областях України, повідомила 1News прес-служба Мінприроди.

Зазначається, що організовано цілодобовий моніторинг за паводковою ситуацією у басейнах Дністра, Пруту, Сірету і Тиси.

Забезпечується цілодобова робота автоматизованої інформаційно-вимірювальної системи АІВС «ТИСА» та АІВС «Прикарпаття» щодо постійного отримання гідрологічних  та метеорологічних даних з автоматизованих вимірювальних станцій у режимі реального часу.

При проходженні дощових паводків оперативно розроблені та встановлені оптимальні режимі роботи Дністровського водосховища із врахуванням прогнозу Укргідрометцентру.

Вживаються дієві заходи щодо недопущення подальшого руйнування дамб і гідротехнічних споруд, які захищають населені пункти від шкідливої дії вод.

На пошкоджених об’єктах задіяні аварійно-відновлювальні бригади та спеціальна техніка ДСНС та водогосподарських організацій Держводагенства.

Використовується наявний  аварійний запас матеріалів: збірний залізобетон, камінь негабаритний, мішки, піщано-гравійна суміш, деревина, залізобетонні труби, дизпаливо тощо.

З огляду на розвиток гідрометеорологічної ситуації, Держводагенством були в оперативному порядку відкориговані режими роботи Дністровського водосховища. Зокрема, прийнято рішення щодо збільшення скидних витрат 23-24 червня з Дністровського водосховища до 1400 м3/с, з подальшим оперативним коригуванням у залежності від розвитку гідрометеорологічної ситуації.

Станом на 4 годину ранку 24 червня витрати води на Дністрі по водпостах Галич та Заліщики становили 3480 м3/с та 1560 м3/с відповідно. У зв’язку з чим, режим роботи Дністровського водосховища відкориговано і скид збільшено до 1800-1850 м3/с з подальшим збільшенням з 10 години до 2000-2050 м3/с.

Здійснюється оперативне інформування Молдовської сторін та Чернівецької, Вінницької, Одеської, Хмельницької, Закарпатської облдержадміністрацій про пропуск паводкових вод у басейнах річок Дністра, Пруту, Сірету і Тиси.

У локалізації наслідків паводка задіяні спеціалісти ДСНС, водогосподарських організацій Держводагенства, працівники лісової охорони державних лісогосподарських підприємств, місцева влада.

У міністерстві додали, що через ускладнення погодних умов, від паводків наразі також страждають і європейські країни – Чехія, Сербія, Боснія і Герцеговина.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close