Україна

В київській мерії розійшлись думки, для кого готують VIP-палати: чи то для перших осіб, чи то для в`язнів

Мер Києва Віталій Кличко заявляє, що окремого розпорядження про підготовку VIP-палат для хворих на коронавірус не було, а таких порядок діяв постійно. Про це він заявив в ефірі телеканалу «Україна-24», повідомила 1News прес-служба КМДА,

«Що стосується VIP-палат, нібито для депутатів та інших чиновників, – такого немає! Я підняв інформацію щодо розпорядження, яке опублікували ЗМІ. Зараз з’ясовуємо всі деталі. Справді, завжди так було, що перші особи держави – Президент, Прем’єр-міністр, Голова Верховної Ради – на випадок захворювання повинні мати певні умови. Окремі палати, і щоб поряд знаходилася державна охорона. Така практика завжди була. І, до речі, не тільки в Україні», – сказав Віталій Кличко.

Разом із тим, він підкреслив, що такі умови можуть стосуватися виключно керівництва держави.

«Багато чуток є. Кажуть, що Олександрівська – це, нібито, VIP-лікарня. Олександрівська лікарня є базовою. І, переважно, всіх хворих чи з підозрою на коронавірус сьогодні відправляють туди. Якщо збільшуватиметься кількість хворих, ми будемо лікувати їх і в інших визначених і підготовлених для цього лікарнях. Таких сьогодні в столиці 7, включно з Олександрівською», – додав Віталій Кличко.

В той же час, перший заступник голови КМДА Микола Поворозник заявив, що так звані «VIP-палати» у Києві готують не для чиновників, а для людей, які відбувають покарання у в’язницях або спеціальних ізоляторах. Про це він сказав в ефірі телеканалу “Прямий”.

«Ми повідомимо правоохоронні органи, щоб вони розібралися, звідки взявся цей наказ. У тому числі у ЗМІ. Адже цей наказ для обмеженого кола осіб. І він спрямований не на VIP-пацієнтів, а на пацієнтів, які мають державну охорону. Тобто на людей, які сьогодні відбувають покарання в тюрмах або спеціальних ізоляторах. Цей наказ розрахований для підготовки приміщень і місць, де люди відбувають сьогодні позбавлення волі в тих чи інших місцях у пенітенціарній службі. Вони також мають право на лікування, і їм таке лікування треба забезпечити», — сказав Поворозник.

Чиновник підкреслив, що інфіковані коронавірусом в’язні мають перебувати у палаті під цілодобовою охороною.

Нагадаємо, журналісти Bihus.Info дізналися, що департамент охорони здоров’я КМДА розіслав медичним закладам Києва наказ про створення умов лікування для VIP-пацієнтів з коронавірусом.

Оновлено о 13:15: Згодом на брифінгу Віталій Кличко заявив, що президент Володимир Зеленський обіцяв йому скасувати розпорядження щодо особливих умов лікування перших осіб держави.

Відповідаючи на запитання, мер пояснив, що розпорядження про окреме медико-санітарне забезпечення для осіб із держохороною було зроблено на виконання наказів Державної служби охорони МОЗ і звернення на їх підставі Державного управління справами при президенті. Це документи з грифом “для службового користування”.

“Я розмовляв учора з президентом Володимиром Зеленським і він готовий і налаштований скасувати накази, про які йдеться, і які ми зобов’язані виконувати. Сподіваюсь, це відбудеться і ми будемо за це вдячні”, – зазначив він.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close